W sobotę 30.03 odbyła się wycieczka do ośrodka zarybieniowego PZW Białystok znajdującego się w okolicach Supraśla. Pomysłodawcą oraz organizatorem wycieczki była nasza firma X-fish. Udało się to przy dużej pomocy ze strony BARWENA - Podlaski Klub Spinningowy oraz Prezesa Klubu - Ireneusz Dudar
Po zapakowaniu całej gromady do autokaru ruszyliśmy w stronę Supraśla. Jeszcze tylko krótki spacer przez las i byliśmy na miejscu. Przywitał nas ichtiolog nadzorujący ośrodek. Przy jednym z pierwszych stawów można było zauważyć pływające w wiosennym słońcu tarlaki pstrąga potokowego. Pięknie ubarwione 60+ robią duże wrażenie, aż chciałoby się wyjąć spinning z samochodu .
Ichtiolog w sposób przejrzysty i ciekawy przedstawił swoje miejsce pracy oraz wszystkie etapy rozwoju ikry. Mogliśmy oglądać m.in. tarlaki szczupaka oraz pięknego, około siedemdziesięcio centymetrowego bolenia.
Usłyszeliśmy wiele ciekawostek oraz zobaczyliśmy jak pozyskuje się ikrę. Pytaniom nie było końca, co tylko świadczy o dużym zainteresowaniu młodzieży. Panu ichtiologowi należą się bardzo duże podziękowania za poświęcony czas i cierpliwość.
Jak zwykle nie zawiedli instruktorzy Barwenka - szkółka wędkarska: Paweł Oksztulski, Piotr Rudak, Adam Ćwikowski,Tomasz Luba,Krystian Karwowski. Dołożyli wszelkich starań by wycieczka przebiegła bezpiecznie. Szczególne podziękowania należą się Adamowi, który dzielnie poławiał żaby w pobliskim stawie, przy dużym aplauzie dzieci. Uśmiechnięte twarze dzieciaków i bezchmurne słoneczne niebo. Czego trzeba było więcej? Dziękujemy wszystkim uczestnikom.