Co się działo w sobotę?

Krótka relacja z XIII PUCHAR WISŁY WYSZOGRÓD 2022 - OTWARTE OGÓLNODOSTĘPNE TOWARZYSKIE ZAWODY SPINNINGOWE 

Umówiliśmy się na 2:00 pod "Leśnym"  żeby nasz klubowicz kierowca "wesołego Busa"  Andrzej Szydłowski Szydłoś  nas zgarnął.

BARWENA - Podlaski Klub Spinningowy w składzie Karol Borowski , Kornel Wiśniewolski , Łukasz Rutkowski , Marek Maliszewski i ja wyruszył po 2.

Na miejscu przed 5 rano w Wyszogrodzie nad Wisłą zbijamy piątki z resztą klubowiczów: Krzysztof Kowalewski, Adam Łabejsza, Rafał Kuć, Paweł Oksztulski , Paweł Rybnik oraz Tomasz Luba i Michał Gorzelski

Kawa i śniadanie nad brzegiem królowej Polskich rzek smakuje wyśmienicie a o to zadbało Koło Sum54 

Po odprawie startujemy busikiem o 6:00 na wcześniej upatrzoną przez Karola miejscówkę. Przebijamy się przez leśne chaszcze żeby naszym oczom pojawiła się ona Królowa Wisła. Jedną "główkę" zajmują Karol, Andrzej i Korneliusz, drugą ja i Łukasz a pozostała Barwenowa Ekipa obiera sektory poniżej miejsca startu co później przyniesie niektórym szczęście.

wysz_2022__9_ 

Łowimy i zapowiada się nieźle bo szybko łowimy z Łukaszem parę okoni i zaliczamy ładne wyjścia do przynęt dużych ryb. Dopływająca do nas łódź sędziowska daję info o bardzo dużym Bolku spiętym u Kornela.
Kilka minut po 10 piękna wiadomość od Tomka że Rafał złowił piękną Brzanę czyli herbową rybę klubu nie widzianą tu na zawodach od 15 lat. MEGA info trochę rozbudza wyobraźnię i co po niektórzy zmieniają przynęty bardziej "pod brzanę" ale nielicznym udaję się w życiu złowić tę rybę a na zawodach to już jest coś.

wysz_2022__7_ 

 

Upał powoli dawał się we znaki  i nam i rybom ale nie składamy broni i radzimy jakoś sobie z nim. Łowienie kończymy o 13.30 z wynikiem nie najgorszym bo Łukasz pod koniec dolawia do okoni wymiarowego szczupaka a Kornel rzutem na taśmę bolenia. Wsiadamy do "wesołego busa" i spadamy na pyszny obiad i zdajemy karty startowe.

Ogłoszenie wyników i tak oto Rafał zajmuje wysoką pozycję i zyskuje szacun i wielkie brawa wśród uczestników za złowioną brzanę. Pozostali klubowicze plasują się też nieźle bo pojawiły się szczupaki i okonie.

wysz_2022__5_ 

 

Zawody zorganizowane na wysokim poziomie i mnogość ryb ( I miejsce to wynik 49 okoni) i ich gatunków na pewno poskutkuje wizytą Barweny za rok.

Wielkie dzięki kolegom z klubu i gratulacje wyników zwycięzcom a także każdemu z osobna za iście koleżeńską a nie współzawodniczą atmosferę.

 

Pozdrawiam wszystkich  – Grzegorz  

 

Autor zdjęć Katarzyna Żakowska i Grzegorz Dębowski