Drugi wrześniowy weekend stał pod znakiem zawodów „II GP Drużynowe Okręgu 2019 – Dadaj z Barweną.

W dniach 8 i 9 września spotkaliśmy się w ośrodku „Leśna Przygoda” nad malowniczym jeziorem Dadaj.
Do boju zgłosiły się 22 dwuosobowe drużyny. Po zwodowaniu środków pływających i odprawie zawodnicy o ustalonej godzinie wypłynęli na spokojne wody jeziora. Warunki atmosferyczne pozwoliły bezpiecznie przeprowadzić obie- 7 godzinne tury.

DSC_2678

Podczas pierwszej- sobotniej tury zmiana pogody nie pozwoliła na wypełnienie kart startowych do końca. Głównymi rybami, które udało się złowić były okonie zaś 7 drużyn mogło pochwalić się wymiarowym szczupakiem.
Największym szczupakiem soboty mógł poszczycić się Team „Szprota” w składzie Konrad Grecki i Wojciech Zdrodowski. Ich zębacz mierzył 67,6 cm.


Największym okoniem okazał się 28,8cm pasiak, którego udało się złowić drużynie „Wymiatacze” w składzie Fabjańczyk Leszek i Sadowski Artur.
Łącznie w kartach sędziowie policzyli 48 punktowanych ryb.
Po zakończeniu I tury odbyło się ognisko integracyjne, na którym królował syty bigos oraz kiełbasa z ogniska. Wymianie spostrzeżeń i historii wędkarskich normalnie nie było by końca. Zawodnicy świadomi tego iż druga tura rozpoczyna się o 7 rano a śniadanie planowane jest na godzinę 5 dość wcześnie i sprawnie i wcześnie położyli się spać.


Niedziela przywitała wszystkich prawie bezwietrzną pogodą. Druga i ostatnia tura od początku napawała optymizmem. To, że ryby ożywiły się widać było gołym okiem.
Pięć drużyn poszczycić się mogło szczupakami w swoich kartach startowych.

Najdłuższym szczupakiem a za razem najdłuższą rybą zawodów okazał się zębacz o długości 78,7 cm złowiony przez Team „Szczupaki” w składzie Borowski Karol i Tałałaj Łukasz.

DSC_2712 

Największym okoniem był 33cm pasiak w karcie startowej drużyny „Wymiatacze” w składzie Fabjańczyk Leszek i Sadowski Artur.

Tego dnia w kartach znajdowało się 38 punktowanych drapieżników.

W podsumowaniu 2-dniowych zmagań jak się okazało najlepszą drużyną był Team „Best Team Barwena 2018” w składzie Mariusz Waszkiewicz i Tomasz Luba.
Drugie miejsce wywalczył Team „Szczupaki” w składzie Łukasz Tałałaj i Karol Borowski, zaś 3 miejsce na podium zajął Team „Spinmad Barwena” w składzie Adam Ćwikowski i Łukasz Wawryniuk.

DSC_2765


Niesamowita i pozytywna atmosfera królowała od samego początku do końca zawodów. Po długich oklaskach dla zwycięskich drużyn przyszedł czas na krótką sesję fotograficzną i bezpieczny powrót do domów.