Zawody Pstrąg Supraśli to impreza która już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród wędkarzy którzy pasjonują się połowem pstrągów. Organizują ją kilku chłopaków z Barweny i Sklepu Drapieżnik.

23 kwietnia 2023 odbyła się XV edycja zawodów na której wystartowało niespełna 140 zawodników i kilkunastu gości.



Przygotowania trwały dosyć długo, „kwartet” organizacyjny rozplanował działania już kilka miesiące temu  a co z tego wynikło, przeczytajcie i zobaczcie poniżej.

W niedzielny dosyć ciepły poranek od godzin nocnych bo już po 3 rano stawiliśmy się aby przygotować teren spotkania zawodników. Rozwieszenie banerów, rozstawienie flag, stoły, ławki itd. wszystko poszło gładko z pomocą kolegów którzy pojawili się równie wcześnie jak my.

Warto nadmienić że w sobotni wieczór spora część zawodników uczestniczyła w tym że samym miejscu na ognisku integracyjnym.

Wracamy do niedzielnego poranka.

Ruszamy z wydawaniem kart startowych i worków startowych syto wypchanych przez sponsorów – Sklep Drapieżnik, Spinmad, Libra Lures, Berkley, Klepkomania, Riomes, Muszkarnia oraz BKK i Shimano. Było tam spakowanych kilka perełek specjalnie przygotowanych na nasze zawody .
Zresztą zobaczcie co jest w środku.

 

 

W między czasie każdy mógł się posilić na naszym podlaskim śniadaniu, szef kuchni Michał zaoferował przeróżne przysmaki które wszystkim zgromadzonym bardzo przypadły do gustu.

 

Wybiła godzina 7:00, czas na odprawę, tradycyjnie Irek z Mariuszem  wyjaśnili zasady zawodów, punktację, mierzenie , zgłaszanie i całą resztę mega ważnych informacji aby każdy wiedział co robić dalej.
7:30 wyjazd na łowiska i tu nie powiemy że ruszyli z piskiem opon bo z naszej polany musiało wyjechać ponad 60 aut i to na szutrowej drodze ale poszło bardzo sprawnie.

Zaczynamy łowić od godziny 8:00, jedną z kategorii specjalnych jest „Pierwszy Pstrąg” no i wszyscy oczekują kiedy zostanie złowiona pierwsza ryba. Godzina 8:09 przychodzi pierwsze powiadomienie, sędzia już wie kto otrzyma nagrodę – wędzisko Daiwa. Kolega Mariusz Sawicki zgłosił pstrąga 39cm czym zapewnił sobie nagrodę.

Zgłoszenia ryb następowały dosyć często co wróżyło całkiem niezłe wyniki i pomimo niespodzianki jaką zrobiło nam słońce pokazując swoją siłę zawodnicy połowili całkiem dobrze.

Godzina 14:00, koniec łowienia. Sędzia wie ile złowiono ryb ale trzeba to jeszcze zapisać, policzyć punkty i ogłosić światu.

Nic tak nie cieszy organizatorów jak uśmiechy zawodników wracających z rywalizacji. Karty zdane, sędziowie liczą wyniki a uczestnicy zawodów mogą odpocząć przy obiedzie. Tym razem słusznej wielkości golonka dla każdego z dodatkami popita oranżadą miały zaspokoić głód i tak też zrobiły. Chwila na odpoczynek w którym mogliśmy obejrzeć nowości wędkarskie producentów którzy prezentowali swój sprzęt.

Przyszedł czas na podsumowanie zawodów i ogłoszenie wyników.

Oni zaczęli, oni zakończą. Irek i Mariusz przedstawili wyniki.

Podsumowując

I miejsce i tytuł „Pstrągowy Mistrz Podlasia 2023” uzyskał – Krzysztof Pątek – Pstrąg 46 cm – nagrody od sklepdrapieznik.pl, BB Custom, Daiwa, LP Rods, Krystek Głogów oraz puchar i pamiątkową rzeźbę.

II miejsce i tytuł „Pstrągowy I wice Mistrz Podlasia 2023” uzyskał  - Nikodem Krzemiński – Pstrąg 44,5 cm  - nagrody od sklepdrapieznik.pl, Westin

III miejsce i tytuł „Pstrągowy I wice Mistrz Podlasia 2023” uzyskał – Marcin Gzocha – Pstrąg 41,5 cm – nagrody od sklepdrapieznik, Abu Garcia, Barkley.


W kategoriach specjalnych;

„W sumie Mistrz” – Nikodem Krzemiński – 112,9cm /łączna długość złowionych pstrągów/ - nagroda od Pracownia Hubrods

„Największy Przyłów” – Łukasz Andzielewicz – kleń 37,5 cm – nagroda od Spro

„Pierwszy Pstrąg” – Mariusz Sawicki – Pstrąg 39 cm – nagroda od Daiwa.

Nagrody otrzymali jeszcze;

Zawodnicy z miejsc IV-VI – nagrody od BKK oraz pudełka przynęt rękodzielników Imago Lures, Wobi, Sobol, Paw Wob, LP Rods, Angry Lures, Bielik

Zawodnicy z miejsc VII – X – nagrody pudełka przynęt rękodzielników Imago Lures, Wobi, Sobol, Paw Wob, LP Rods, Angry Lures, Bielik

Zawodnik z miejsca XV /edycja zawodów/ otrzymał nóż specjalnie zrobiony na nasze zawody od LP Rods

Zawodnik a jak się później okazało zawodnicy, bo miejsce XIII zajeli egzekwo dwóch zawodników otrzymali nagrody od Gamakatsu.

Następnie rozlosowano wśród pozostałych zawodników  kilkadziesiąt nagród od Muszkarnia,  Siek, Dorado, Fishing Madness, Jaxon oraz Daiwa

 

 

Pamiątkowe grupowe zdjęcie, sesja dla zwycięzców, podziękowania i nastąpił koniec.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów, wszystkim sponsorom, okręgowi PZW w Białymstoku, Burmistrzowi Supraśla, Nadleśnictwu Supraśl i całej rzeszy tym którzy dołożyli cegiełkę pomocy.

Sponsorzy zawodów XV Pstrąg Supraśli 2023

Drapieżnik
BB Custom Rods
Spinmad
HubRods
SIEK
DAIWA
Berkley
Abu Garcia
Imago Lures
M2 - Pokrowce
Riomes
Muszkarnia
Angry Lures
Gamakatsu
SPRO
Westin
LP Rods
Dorado
SOBOL
PAW-WOB
Jaxon
Libra Lures
Wobi
Klepkomania
BKK
Krystek_fishing
Shimano
Bielik
Fishing Madness


Zapraszamy na film i do foto relacji, jakieś 400 zdjęć do waszej dyspozycji;