Z przeogromną satysfakcją chciał bym poinformować że po około dwu letniej batalii wprowadzamy górne wymiary ochronne dla wybranych gatunków ryb w Okręgu PZW Białystok od 01-01-2019 

Jako BARWENA - Podlaski Klub Spinningowy wnioskowaliśmy o wprowadzenie zapisu górnych wymiarów ochronnych, wniosek nasz poparł Salmo Club Białystok, w dniu 9 październik uczestniczyłem w posiedzeniu zarządu okręgu na którym to nasz wniosek został poddany głosowaniu. Wiedziałem że nie będzie łatwo, dyskusja trwała ponad godzinę i niestety przez ogromną część była bardzo burzliwa ale  WNIOSEK PRZESZEDŁ  nie do końca w takiej formie jak wnioskowaliśmy ale sukces w postaci zapisu "Górne wymiary ochronne" stał się faktem. Zapis ten będziemy uzupełniać i korygować przez kolejne lata.

Ogromne Podziękowania za wsparcie dla Prezesa Zarządu Okręgu Białystok, dla Dyrektora Biura PZW Białystok, dla ichtiologa i kilku prezesów kół.

Kolejny zapis w zasadach wędkowania który poparliśmy został złożony przez kolegów z Salmo Club Białystok i dotyczy on zakaz zabierania pstrągów na wodach naszego okręgu od 1 maj do 10 czerwiec, jest to okres tzw. rójki jętki majowej a co za tym idzie zwiększona intensywność żerowania pstrągów.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim popierającym;
Ireneusz Dudar /Barwena Podlasie/