Święto Podlaskiego Pstrąga nad rzeką Supraśl miało już swój finał 14 kwietnia  na
Zawodach Spinningowych XIII Pstrąg Supraśli
.
Zapisy zawodników odbyły się w styczniu, trwały chwilę ale komu zależało aby przyjechać  wiedział jak tą chwilę wykorzystać .
Pierwsi zawodnicy docierali do Supraśli już od środy  w sumie mając do przejechania ponad 700km to  warto było wybrać się wcześniej.  
Najdalej miała ekipa z Głogowa. Ten trud podróży zrekompensował Burmistrz Supraśli fundując puchar zawodnikowi który miał do nas najdalej. 
Z każdym dniem i każdą godziną dostawaliśmy sygnały o kolejnych zawodnikach którzy do nas docierali z Gdańska, Tarnobrzega, Bydgoszczy, Piły, Krosna, Olsztyna, Siedlec, Grudziądza, Lublina, Wyszogrodu, Grójca, Warszawy i kilku innych miast i wsi. 
Pierwszym oficjalnym punktem zawodów było ognisko integracyjne w sobotę, kilkadziesiąt osób „czuwało” do późnych godzin nocnych a kilku postanowiło pozostać do rana, do  oficjalnego startu zawodów co jak się okazało wykonali mimo temperatury na minusie ale…. .
W niedzielę od wczesnych godzin porannych ekipa Barweny dopinała szczegóły na miejscu, banery, i  flagi naszych sponsorów zajęły honorowe miejsca.

DSC_5833


Około godziny 6:00 plac startowy zaczął się szybko zagęszczać zawodnikami.  Ruszyliśmy z wydawaniem kart, miarek i pakietów startowych. Każdy zawodnik otrzymał dwa pakiety a w nich same perełki. Nowość SALMO wobler Slick Stick sygnowany logiem zawodów. Nowość DORADO wobler Stick 5,5 cm oraz pakiet od firmy RELAX. Karty odebrało 117 zawodników i 36 przedstawicieli sponsorów.

Do sygnału startowego mieliśmy jeszcze trochę czasu dlatego spokojnie można było zjeść śniadanie a tam lokalne swojskie przysmaki przygotowane przez Bartłomieja i Michała, kiełbaski świeżo wędzone, szynki, kaszanki itd. kończąc na smalcu z kiszonym ogórkiem.   

Przyszedł czas na odprawę, szybkie wyjaśnienie zasad, regulaminu, czasu i kategorii. 


DSC_5802

Rozpoczynamy łowienie o 8:00 jedną z kategorii jest „Pierwszy Pstrąg” zgłoszony do sędziego głównego drogą elektroniczną. 8:33 jest pierwsza ryba, później niż w roku ubiegłym ale za to piękna, 51,3 pstrąg Artura Bartnikiewicza. On jeszcze tego nie wiedział czy jego ryba jest pierwsza czy już były zgłoszenia.  
Co chwilę dostawaliśmy informację o kolejnych pstrągach jednak poprzeczka podniesiona przez organizatorów czyli minimalny wymiar 35cm udało się osiągnąć nie łatwo. Warunki nad  rzekami nie należały do najlepszych, poranny przymrozek, niżówka i słońce w pełnej krasie. To nic, goszcząc tak znamienitych pstrągarzy byliśmy spokojni o wyniki „on muszą połowić”
Wybiła godzina 14:30 i wszystkie karty i ryby zostały zgłoszone. 
Teraz chwila dla ducha i ciała. Lokalny obiad czyli kartacze i babka ziemniaczana.
Pokazy sprzętu; mogliśmy zobaczyć nowości SHIMANO, Fox Rage i MIKADO które to przygotowało pakiety dla wszystkich zawodników którzy odwiedzili ich stanowisko.
Swoje wyroby pokazały też dwie pracownie wędkarskie BB Custom Rods /sponsor nagrody głównej/ i Hubrods /sponsor nagrody w kategorii „Pstrąg w Sumie/.
Piękne wędziska, ciekawe projekty dla wymagających wędkarzy. Dwie pracownie i dwie zupełnie różne  koncepcje budowy wędzisk, fajnie ze mogliśmy to zobaczyć .

DSC_5830

Czas na  wyniki.
Miejsce I  - Robert Łukaszuk – pstrąg 55,5 cm
Mistrzowski puchar wręczył Prezes ZO PZW Białystok – Dariusz Dziemianowicz
nagrody /wędzisko z pracowni BB Custom Rods, kołowrotek Stradic Ci4 od Shimano, zestaw niepowtarzalnych przynęt SALMO z prywatnej kolekcji Piotra Piskorskiego, torba Fox Rage, bon zakupowy do X-Fish, pakiet od SklepDrapieznik.pl, przynęty Krystek, Spinmad, Oldstream. /

DSC_5882


Miejsce II – Artur Bartnikiewicz – pstrąg 51,3 cm
nagrody /zestaw wędzisko + kołowrotek od Shimano, bon zakupowy do X-Fish, pakiet od SklepDrapieznik.pl, przynęty, Spinmad, Oldstream/
Miejsce III – Marcin Bomba – pstrąg 48,5 cm
nagrody / zestaw wędzisko + kołowrotek od Shimano, bon zakupowy do X-Fish, pakiet od SklepDrapieznik.pl, przynęty, Spinmad, Oldstream/
KategoriaPierwszy Pstrąg” – Artur Barnikiewicz  /nagroda - wędzisko Shimano, pakiet przynęt od Artur Gancarz/
KategoriaPstrąg w Sumie” – Marcin Bomba /nagroda - wędzisko Hubrods, tuba M2 a od Sklep Drapieżnik okulary Wiley X i akcesoria spinningowe/
KategoriaNajwiększy Przyłów”  - Marcin Gzocha /nagroda - zestaw wędzisko z pracowni + kołowrotek ufundowany przez sklep Centrum Wędkarstwa w Warszawie/

Nagrodę Fair Play otrzymał Grzegorz Niewęgrzynek który odnalazł zagubione pudło przynęt /nagroda - kołowrotek od Shimano/
Miejsce IV – Andrzej Szydłowski 
nagrody /kołowrotek Shimano, 
pakiet od SklepDrapieznik.pl, przynęty, Spinmad/
Miejsce V – Kornel Wiśniewolski
nagrody /kołowrotek Shimano, pakiet od SklepDrapieznik.pl, przynęty, Spinmad/
Miejsce VI – Dariusz Bochenko
nagrody /wędzisko  Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce VII – Wojciech Mazur
nagrody /wędzisko Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce VIII – Rafał Kuć
nagrody /wędzisko Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce IX – Andrzej Bednarz
nagrody /kołowrotek Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce X – Grzegorz Zając
nagrody /chestpack Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce XI – Marcin Gzocha
nagrody /kołowrotek Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce XII – Krzysztof Drugow
nagrody /Mikado, podbierak, plecionki /
Miejsce XII – Wojciech Sokołowski
nagrody /wędzisko + kołowrotek Fox Rage/

 

 DSC_5904

bb_cus 

 

Rozpoczęło się losowanie nagród dla wszystkich zawodników, wędziska, kołowrotki, przynęty, torby, bony, czapki koszulki i wiele innych od sponsorów /Shimano, Fox Rage, Siek, Imago Lures, Mikado, Angry Lures, Sneck, M2 Pokrowce, Salix Alba, Sklep Drapieżnik, X-Fish, Fishingstore, Artur Gancarz, Leny Lures, LP Rods, Westin, Paw Wob, Riomes, Sobol, Mandula, Spinmad, Dacathlon Białystok, API, Varivas, Jaxon,  Bobesku/.


DSC_5832

 


W trakcie zawodów  swój finał miała akcja „Uzupełniamy Dzieciom Pudełka” 
Akcja dla dzieciaków ze szkółki wędkarskiej Barwenka. 
Nazbieraliśmy kilka pudeł - akcesoria wędkarskie, przynęty ale i kołowrotki, wędki.  BARDZO  DZIĘKUJEMY.

Grupowe zdjęcie podsumowało zawody.

 


DSC_5935


Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sponsorom i ludziom dobrej woli /Michał, Mariusz, Wojtek, Cezary, Mariusz, Leny, Krystian, Bartłomiej, Kamil, Marcin i całej reszcie/

/materiały graficzne zawodów -  Karol Górski, zdjęcia  -Grzegorz Piechowski/

Zapraszamy na XIV Pstrąg Supraśli 05-04-2020