„XII Pstrąg Supraśli 2018” za nami.


„Święto Podlaskiego Pstrąga” tak została okrzyknięta przez uczestników nasza impreza która miała charakter otwarty, ogólnopolski.

Organizacją jak zwykle zajmuje się Podlaski Klub Spinningowy – Barwena. Do startu zgłosiło się 112 zawodników z Lublina, Warszawy, Bydgoszczy, Włocławka, Przemyśla, Koszalina, Poznania, Sieradza, Legnicy i wielu innych stron Polski.  Dodam że zapisy na zawody rozpoczęły się w styczniu i trwały tylko kilka dni z racji ogromnego zainteresowania dla tego obaw o frekwencję nie mieliśmy ani przez chwilę a to dzięki naszym sponsorom a było ich 22 plus oczywiście media i atmosferze jaka towarzyszy nam od lat ale o sponsorach za chwilę.
Zbiórka zaplanowana 6:30 jednak pierwsi zawodnicy stawili się już o godzinie 5:00 co przyznam ułatwiło nam spokojne wydanie kart i pakietów startowych. Przygotowane śniadanie „Podlaski Stół” przez naszego mistrza cateringu Michała uczciwie „wypełniło” energią zawodników.
Po krótkiej odprawie, wyjaśnieniu zasad sygnał dźwiękowy oznajmił start.

1

2
 
3

W kilka minut kilkadziesiąt aut zniknęło z naszej urokliwej polany. Jedną z zabaw w naszych zawodach było „Pierwszy Pstrąg zdjęcie MMS” o godzinie 8:04 dostałem pierwsze zdjęcie od Karola Borowskiego z pięknym 42cm pstrągiem. Telefon oznajmiał mi o nadesłanych zdjęciach co kilkanaście minut.
Zakończenie łowienia, powrót zawodników, weryfikacja kart startowych i po kilkunastu minutach komisja sędziowska w składzie Ireneusz Dudar i Mariusz Knyszewski miała już wyniki ale ten czas zarezerwowany był na obiad i tu nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem że było swojsko.

7
 
Był to tez czas kiedy w spokoju swoje nowinki pokazali nasi sponsorzy SHIMANO, Fox Rage i Hubrods. Z produktami firmy RELAX wszyscy zapoznali się przy starcie hojnie obdarowani w pakietach startowych.

4

5

DSC_0930 

Przyszedł czas na podsumowanie: 
zawody wygrał Adam Sobolewski  - pstrągiem 50,8
otrzymał tytuł „
Pstrągowy Mistrz Podlasia 2018 spinning”
Puchar ufundowany przez PZW Białystok  wręczył prezes okręgu Dariusz Dziemianowicz, pamiątkową płaskorzeźbę z rak prezesa Barweny i wiele nagród od sponsorów. 
Miejsce II – Andrzej Bednarz – pstrąg 49,0 
Miejsce III – Cezary Baraszko – pstrąg 48,8 

8

9 10

w klasyfikacji: 
 „pstrąg w sumie” – Cezary Baraszko wynikiem 130,8 
„inny gatunek” – Bartosz Całczyński – okoń 33,0 
„pierwsza ryba” – Karol Borowski – pstrąg 42,0 
„XIII miejsce” – Łukasz Rutkowski – pstrąg 37,5 

Na podsumowaniu wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody w formie losowania, nie obyło się też bez ad-hoc konkursów w których to znalazły się dodatkowe nagrody wszystko to od naszych sponsorów których lista była długa:

  Shimano,        Fox Rage,         Hubrods,         Relax,         Sklep Drapieżnik,         Dorado,         Siek,         Spinmad,      M2 Pokrowce Wędkarskie,        Angry Lures,         Oldstream,      Imago Lures,         Lucky John,         LP Rods,      Artur Gancarz,      Riomes,      Spinwal,      Jaxon,      Sobol,      Wil Micro,      Fishing Store,      Bobesku.

12

Zabawa przy „Podlaskim Stole” trwała jeszcze wiele godzin.
Ogromne podziękowania przede wszystkim zawodnikom, sponsorom, PZW Białystok, gminie Supraśl i wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tych zawodów.

Już za około 12 miesięcy „XIII Pstrąg Supraśli 2019” Zapraszamy. 
11