3 czerwiec to dzień w którym wszystko stało się jasne. V Grand Prix Okręgu PZW Białystok - spinning, organizator Klub Barwena.

Przyszedł czas na finał zmagań spinningistów Podlasia i wyłonienie Mistrza Okręgu jak i Best TEAM Okręgu.

Niedzielny poranek przywitał nas żarem z nieba który to z każdą minutą udowadniał że grzać potrafi.

Czas na start, klasyfikacja po ośmiu turach dawała realną szansę na mistrzostwo dla 7 czołowych zawodników w klasyfikacji indywidualnej i dla pierwszej dwójki w teamach, liczyła się każda ryba, każdy milimetr. Wieści w pierwszych godzinach nie były zbyt optymistyczne, rzeka Bug w tym regionie jest dosyć płytka, rozległe łachy piachu i słońce skutecznie "ukryło" ryby.

Jedynie bolenie zaznaczały swoją obecność atakując drobnicę, jednak jak to zwykle bywa były zawsze pod drugim brzegiem rzeki.

Po pewnym czasie doszły informacje o pierwszych rybach, okoniach, szczupakach i sum 90cm. Czołowi zawodnicy rozbiegli się na krańce sektorów szukając choćby jednego wymiarowego okonka bo wyzerowanie tury generalnie dyskwalifikowało w walce o mistrzostwo.

Plan był jasny, trzeba złowić cokolwiek wymiarowego do karty i dobić dużą rybą.

Sygnał dźwiękowy o zakończeniu I tury i powrót zawodników wyjaśnił kto dalej jest w grze, ryb było jak na lekarstwo. Podliczenie wyników i pierwsza siódemka w klasyfikacjo ogólnej znów całkowicie zamieszana.

Zasłużony odpoczynek po pierwszych wyczerpujących czterech godzinach przy pysznym bigosie z młodej kapustki przygotowanej przez naszego mistrza cateringu Michała.

DSC_1451

Godzina odpoczynku i sygnał startowy do drugiej tury, wszyscy juz wiedzą że o rybę będzie trudno, chcesz się liczyć musisz połowić.

W oddali pojawiły się czarne chmury, zerwał się wiatr i zagrzmiało, zaistniały obawy że za chwilę przejdzie nad nami konkretna burza jednak słońce wygrało z chmurami a może zaprzyjaźniło się z nami bu burza przeszła obok a w pełnym słońcu.

Przyszedł czas zakończenia drugiej tury, komisja sędziowska miała sporo roboty gdyż musiała wyłonić najlepszych w tym GP, Mistrzów Okręgu i Mistrzowski Team.

 

DSC_1453 

 

Puchary pięknie lśniły w słońcu, zegar tykał a szampany się grzały !  Padł sygnał oznajmiający zakończenie prac sędziów.

 
V GP Okręgu Białystok wygrał Dariusz Kulesza

miejsce II - Tomasz Luba

miejsce III - Adam Kurzyna

najdłuższa ryba zawodów sum 90cm - Wojciech Kawecki

wyniki V GP O/Białystok 

 

DSC_1516 

 

Podsumowanie pełnego cyklu;

Tytuł "BEST TEAM BARWENA 2018" otrzymała drużyna w składzie - 

Mariusz Waszkiewicz i Tomasz Luba

warto dodać że na miejscu pierwszym byli od pierwszej tury cyklu i nigdy z tego miejsca nie spadli.

klasyfikacja drużynowa 

 

DSC_1522 

 

Tytuł "Mistrz Okręgu PZW Białystok 2018" otrzymał Dariusz Kulesza

  I Wice Mistrz - Tomasz Luba

 II Wice Mistrz - Andrzej Gorlewski

III Wice Mistrz - Andrzej Bednarz

klasyfikacja indywidualna 

 

 DSC_1527

 

Zapraszamy na nowy cykl 2019

Drużynowo spotykamy się już 16 czerwca nad zalewem Siemianówka.

Kolejne zawody patrz w kalendarz.