Zapraszamy na 

Ogólnopolskie Zawody Spinningowe
XV Pstrąg Supraśli 2023    

 Zawody odbędą się nad malowniczą rzeką Supraśl        


 

Informacja organizacyjna

  • data zawodów – 23 kwiecień 2023
  • start zawodów – 6:30 
  • biuro zawodów – Supraśl ul. Podleśna /polana „Pstrąg Supraśli“ 
  • formuła – otwarte 
  • sektor zawodów – rzeka Supraśl od źródeł do ujścia rzeki Czarna wraz z dopływami; Sokołda, Słoja, Czarna – rzeka Płoska jest wyłączona z sektora zawodów. 
  • opłata startowa – 160zł od zawodnika

Rejestracja zawodników zakończona 
Brak miejsc!!!
    

 

Zgłoszenia zawodników przyjmujemy od 27 luty 2023r

jak to zrobić?
Nic prostszego.
Wyślij zgłoszenie na adres pstrag202@barwena.podlasie.pl  zawierające dane /Imię i Nazwisko + nazwa okręgu PZW którego jesteś członkiem/ 

Przy zgłoszeniach grupowych prosimy o podanie wyżej wskazanych danych dla każdego zawodnika.
W odpowiedzi otrzymasz dane do opłaty startowej oraz informacje organizacyjne.

Poniżej masz regulamin zawodów z którym warto się zapoznać.

Masz pytania?
kontakt mail  barwena@barwena.podlasie.pl
 

jak będzie?

Niepowtarzalna Podlaska atmosfera, mnóstwo nagród, lokalna kuchnia i nie tylko, to wszystko gwarantujemy.

Pstrągi same podejmą decyzję czy będą współpracować ;-) 

O co walczymy?

  • miejsce I   – Tytuł „Pstrągowy Mistrz Podlasia 2023“ 
  • miejsce II  – Tytuł „Pstrągowy I Wice Mistrz Podlasia 2023“ 
  • miejsce III – Tytuł „Pstrągowy II Wice Mistrz Podlasia 2023“  

    drap

Kategorie specjalne;

  • długość pstrągów w sumie – Tytuł „ W sumie Podlaski Pstrągowy Mistrz 2023“
  • najdłuższa ryba z gatunku jaź, kleń, okoń – Tytuł „Podlaski Mistrz Przyłowu 2023“
  • pierwszy złowiony pstrąg 
  • miejsce XIII
  • i coś tam jeszcze wymyślimy   

 

program zawodów:

  • 6:30 – oficjalne przywitanie, wydanie kart startowych
  • 7:30 – wyjazd na łowiska
  • 8:00 – rozpoczęcie łowienia
  • 14:00 – zakończenie łowienia
  • do 14:30 - powrót zawodników, zdanie kart startowych
  • od 14:30 – podlaski obiad 
  • 15:30 - podsumowanie zawodów 

Partnerem w organizacji zawodów jest:

 

pzw_png 

 

 Pod Patronatem Burmistrza Miasta Supraśl

suprasl_png  


 

 

Wspierający 

Drapieżnik
BB Custom Rods
Spinmad
DAIWA
Berkley
SIEK
Abu Garcia
HubRods
Imago Lures
M2 - Pokrowce
Riomes
Muszkarnia
Angry Lures
Gamakatsu
SPRO
Westin
LP Rods
Dorado
SOBOL
PAW-WOB
Jaxon
Libra Lures
Wobi
Klepkomania
BKK
Shimano
Krystek_fishing
Bielik
Fishing Madness
  

 

XV Pstrąg Supraśli 23-04-2023 – Regulamin 

1. Organizator zapewnia catering, pakiet startowy, koszty związane z organizacją oraz nagrody.  
2. Z opłaty zwolniony jest przedstawiciel sponsora /nie bierze udziału w losowaniu nagród/
3. Liczba zawodników ograniczona             
4. Każdy zawodnik musi posiadać kartę wędkarską i opłaty okręgowe na 2023        
5.Członkowie Okręgu Białystok obowiązuje aktualna opłata „Wody Górskie PZW Białystok 2023” każdy zawodnik we własnym zakresie.  
5a. Każdy zawodnik z poza Okręgu Białystok jest zwolniony z opłaty  „Wody   górskie O/Białystok”. na dzień zawodów. Zezwolenia zapewnia organizator. 
6. Zawody odbywają się na żywej rybie, zakaz zabierania ryb /dyskwalifikacja zawodnika/  
7. Punktowana ryba : Pstrąg potokowy, kleń, jaź, okoń     
8. Wymiar ochronny pstrąga 30cm /1000pkt/  
9. Do klasyfikacji generalnej zaliczana jest jedna najdłuższa ryba    
10. Klasyfikacja „przyłów“ /gatunki – kleń wymiar ochronny 25cm, jaź wymiar ochronny 25cm, okoń wymiar ochronny 20cm/ 
11. Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania podbieraka  
12. Każdy zawodnik zobowiązany jest do posiadania aparatu fotograficznego /telefon z aparatem/  
13. Obowiązują haki bezzadziorowe
14. Ryby mierzymy przy miarce dostarczonej przez organizatora z dokładnością co do 1mm       
15. Złowionej rybie robimy zdjęcie przy miarce zgodnie z zasadami podanymi na starcie zawodów.   
16. Zawody rozgrywane będą na odcinku /mapa zawodów u organizatora/    - rzeka Supraśl od źródła do ujścia rzeki Czarna w miejscowości Wasilków wraz z dopływami; Słoja, Sokołda, Czarna.  Rzeka Płoska jest wyłączona z sektora zawodów.
17. Zawodnicy mogą dowolnie poruszać  po obu brzegach przemieszczając się w górę i w dół rzeki.   
18. Dojazd do łowiska autem   
19. Na zawodach dopuszczone są wyłącznie przynęty sztuczne   
20. Dopuszczona jest tylko metoda spinningowa   
21. Karty zdane po upływie wyznaczonego czasu nie będą brane pod uwagę.   
22. Puchar otrzyma łowca najdłuższego Pstrąga „Pstrągowy Mistrz Podlasia metodą spinningową 2023”   
23. Łowcy kolejnych co do długości pstrągów zostaną uhonorowani nagrodami.   
24. Prawo startu mają tylko osoby pełnoletnie   
25. Odstęp od wędkarza do wędkarza może być zmniejszony za zgodą ich samych, poniżej regulaminowej odległości 50m łowiąc z brzegu jak i brodząc /dogadajcie się/.   
26. Możliwość brodzenia w woderach lub spodnio butach ze szczególnym zachowaniem zasad fair play oraz koleżeńskiej atmosfery.   
27. Organizator nie prowadzi sprzedaży ani też dystrybucji artykułów wędkarskich w trakcie zawodów   
28. Organizator zastrzega możliwość odwołania lub zmiany daty zawodów z powodu podniesionego stanu wody lub innych czynników niezależnych od organizatora o czym poinformuje zawodników nie później  niż 5 dni przed datą zawodów.
29. Każda próba oszustwa skutkować będzie dyskwalifikacją w zawodach, publikacją wizerunku w mediach społecznościowych oraz dożywotnim zakazem startu we wszystkich zawodach organizowanych przez Podlaski Klub Spinningowy Barwena .
30. W przypadku rezygnacji zawodnika ze startu w zawodach wpisowe nie zostanie zwrócone, istnieje możliwość zgłoszenia zawodnika rezerwowego ale nie później jak 5 dni przed datą zawodów.
31. Zawodnicy będący pod wpływem alkoholu lub innych używek będą zdyskwalifikowani.
32. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania szczególnej ostrożności nad wodą oraz w jej obrębie, aby nie narażać swojego życia i zdrowia.
33. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki spowodowane z winy zawodników lub wynikające z niezachowania przez nich ostrożności w stosunku do siebie jak i innych współzawodników oraz z przyczyn niezależnych od organizatora.
34. Zawodnicy biorący udział w zawodach automatycznie akceptują warunki regulaminu
35. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu   
36. Udział w zawodach i opłata startowego jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych typu imię i nazwisko, zdjęć  i filmów z ich wizerunkiem na stronach internetowych i czasopismach w formie foto-video relacji z zawodów. Danych niezbędnych do relacji i ogłoszenia wyników. 


Punktacja:
a.) pstrąg – wymiar minimalny 30cm = 1000pkt + 100pkt za każdy rozpoczęty centymetr
 przykład – pstrąg 38,6cm = 1000+900 = 1900pkt
 
KOLEJNE GATUNKI
b.) kleń – wymiar minimalny 25cm =100pkt + 10pkt za każdy centymetr
 przykład – kleń 32,3cm = 100+80=180pkt
c.) jaź – wymiar minimalny 25cm = 100pkt + 10pkt pkt za każdy centymetr
 przykład – jaź 32,8cm = 100+80=180pkt
d.) okoń – wymiar minimalny 20cm = 50pkt + 10pkt za każdy centymetr
 przykład – okoń 32,2cm = 50+130=180pkt 

 

Zawodnicy którzy chcą nabyć pozwolenia na wędkowanie w innych dniach niż zawody zapraszamy na stronę www.zezwolenia.pzwbialystok.pl

 

Lista zawodników :  

  • Adam Ćwikowski
  • Adam Kurzyna 
  • Adam Pilisiewicz
  • Andrzej Bujwicki
  • Andrzej Gawryluk
  • Andrzej Iwanowski
  • Andrzej Maciejewski
  • Andrzej Maciorowski
  • Andrzej Szydłowski
  • Arkadiusz Repinski
  • Arkadiusz Żuchlinski
  • Artur Jakimowicz
  • Artur Kaczurak
  • Artur Kaźmierczak
  • Bartłomiej Górko
  • Bartłomiej Kostrzewski
  • Bogdan Rudak
  • Cezary Baraszko
  • Daniel Subda
  • Daniel Czyżewski
  • Dariusz Kulesza
  • Damian Powęska
  • Dominik Szymański
  • Grzegorz Chmielewski
  • Grzegorz Niewegrzynek
  • Grzegorz Nowakowski
  • Grzegorz Poznakowski
  • Grzegorz Rajkowski
  • Grzegorz Rejniak
  • Grzegorz Zając
  • Hubert Kałucki
  • Irena Poznakowska
  • Jacek Czyżak
  • Jacek Jankowski
  • Jacek Kwiatkowski
  • Jacek Rybicki
  • Kacper Bortniczuk 
  • Karol Gibała
  • Kamil Górko
  • Kamil Matowicki
  • Kamil Wnorowski
  • Konrad Bednarz
  • Konrad Latawiec
  • Krzysztof Kowalewski
  • Krzysztof Pątek
  • Krzysztof Pokropiński
  • Krzysztof Stecko
  • Krzysztof Tadeja
  • Łukasz Andzielewicz
  • Łukasz Bałtrukiewicz
  • Łukasz Bartosiński
  • Łukasz Chruściel
  • Łukasz Dul
  • Łukasz Powęska
  • Łukasz Pieńczykowski
  • Łukasz Rutkowski
  • Łukasz Wiliński
  • Łukasz Żbikowski
  • Maciej Bakalarz
  • Maciej Puchalski
  • Marceli Żurawicz
  • Marcin Chodźko
  • Marcin Dmitruk
  • Marcin Gzocha
  • Marcin Zarzyczny
  • Marcin Zimny
  • Marek Juszkiewicz
  • Marek Maliszewski
  • Marek Szatyłowicz
  • Mariusz Rogowski
  • Mariusz Sawicki
  • Mariusz Stępniak
  • Mateusz Busłowski
  • Mateusz Tomaszewski
  • Michał Bereza
  • Michał Łukaszewicz
  • Michał Mazurek
  • Michał Słonicki
  • Patryk Matoszko
  • Patryk Pikulski
  • Patryk Tomczak
  • Paweł Laszewski
  • Paweł Wilk
  • Piotr Barszczewski
  • Piotr Duda
  • Piotr Gajewski
  • Piotr Grefkowicz
  • Piotr Piróg
  • Piotr Seroczyński
  • Piotr Żuchowski 
  • Przemysław Bednarski 
  • Przemysław Walkiewicz 
  • Radosław Bartosiewicz
  • Radosław Boguszewski
  • Radosław Florek
  • Radosław Karpiński
  • Radosław Kulesza
  • Rafał Harke
  • Rafał Horo 
  • Rafał Kuć
  • Rafał Szoka
  • Robert Chojnacki
  • Robert Łukaszuk
  • Robert Wilk-Gałązka
  • Roman Adamczyk 
  • Romuald Kulczycki
  • Sławomir Kurzyński
  • Sławomir Turkowski
  • Stanisław Okrzyński 
  • Szymon Kowalewski
  • Tadeusz Maćkiewicz
  • Tobiasz Glinka
  • Tomasz Fabiańczuk
  • Tomasz Listwoń
  • Tomasz Ortel
  • Tomasz Piesowicz
  • Tomasz Sokół
  • Wojciech Kirejczyk
  • Wiesław Tomkiewicz 
  • Wojciech Maksimowicz
  • Wojciech Mazur
  • Wojciech Zarzyczny 

Goście;
  • Jarosław Wierzbowski – MUSZKARNIA
  • Marcin Bomba – SPINMAD
  • Marcin Meller – SHIMANO
  • Bartosz Burski – BB CUSTOM RODS
  • Jakub Grochowiecki – SPRO
  • Krzysztof Kuryło – ABU GARCIA / BERKLEY
  • Łukasz Myśliwiec – BKK HOOKS
  • Paweł Magdziak – M2 POKROWCE
  • Marta Magdziak – M2 POKROWCE
  • Piotr Leśnik – DAIWA
  • Grzegorz Piechowski – ANGRY LURES / IMAGO LURES
  • Adam Sobolewski – WOBLERY SOBOL
  • Tomasz Pietruczuk – WESTIN
  • Hubert Midera – HUBRODS
  • Paweł Oksztulski – PAWWOB
  • Nikodem Krzemiński – SPRO
  • Maria Gawlikowska – GAMAKATSU
  • Grzegorz Wadecki – RIOMES
  • Dariusz Dziemianowicz – PZW Białystok
  • Jerzy Łucki – PZW Białystok

 

Miejsce Startu

https://goo.gl/maps/radT4bFS1VGd1X1q9

ps