Ogólnopolskie Zawody Spinningowe XIV Pstrąg Supraśli 2022 za nami.

10 kwietnia w miejscowości Supraśl na urokliwej polanie nazywanej przez googla po prostu Pstrąg Supraśli spotkało się 149 pasjonatów łowienia dzikich podlaskich pstrągów. Większość zdawała sobie sprawę że złowienie pstrąga na miarę wygranej wcale nie będzie proste ale za to wszyscy byli pewni doskonałej atmosfery i chyba się nie zawiedli. 

Szybka i sprawna rejestracja, wydawanie pakietów startowych to wszystko odbywało się w między czasie śniadania na którym oczywiście największe wzięcia miał „dżem ze świni“.

PS_22__6_ 

 

Startery były dwa, a co tam, rozpieszczamy zawodników. Pierwszy to przygotowany przez sponsorów mix przynęt z limitowanych edycji np. logiem imprezy. Przygotowali go Libra Lures, Siek, Dorado, PadBaits i Riomes

 total

 

Drugi, zapakowany dosyć nietypowo, bo w wiaderku to starter od sklepu Drapieżnik. Zawartość mega atrakcyjna ale o tym dowiecie się z filmu…

 

 

Zgodnie z wyznaczoną godziną wszyscy wyruszyli na starannie wybrane łowiska aby złowić tego największego ale też jako pierwszy czy też klenia, jazia lub okonia bo we wszystkich tych kategoriach przewidziano cenne nagrody. Wiadomo, największy pstrąg tego dnia zgarnia wszystko!

Pierwszego pstrąga o 8:23 zgłosił Marek Maliszewski o długości 37,1 

Kolejne zgłoszenia napływały do godziny 14:00 o której zakończyliśmy łowienia, na karty sędzia główny czekał do 14:30 i rozpoczęło się liczenie wyników a zawodnicy mieli czas aby zjeść przygotowany obiad popijając oranżadę. 

PS_22__238_ 

PS_22__226_ 

PS_22__243_ 

 

Mogliśmy też zapoznać się z nowościami marek Shimano, Spro, Gamakatsu, Trout Master jak również obejrzeć wędki z pracowni BB Custom Rods w wystawionych pawilonach tych producentów.

 

PS_22__196_ 

PS_22__198_ 

 

Przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Nagrody specjalne

kategoria  pierwszy pstrąg – Marek Maliszewski – pstrąg 37,1cm złowiony 8:23

kategoria  największy przyłów – Bogdan Rudak – kleń 39,3cm

 

Wyniki w klasyfikacji ogólnej

ps_2022_protokol_31


 

 PS_22__299_

 

PS_22__295_ 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom, okręgowi PZW Białystok, nadleśnictwom, Burmistrzowi Supraśla i wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tych zawodów.