xi_pstrag_suprasli_grupowe

"Pstrąg Supraśli" to już XI zawody z tego cyklu jednak dopiero po raz drugi odbyły się w formule Otwartych Zawodów Spinningowych organizowanych na dorzeczu Supraśli przez Podlaski Klub Spinningowy - Barwena

Gotowość do zawodów potwierdziło 84 zawodników pochodzących z całej Polski oraz Białorusi co zmieniło charakter na międzynarodowy.
Kilkudziesięciu specjalistów w połowie dzikich potokowców przemierzyło kilkaset kilometrów aby sprawdzić się na wodach Podlasia.
Niedzielny poranek 2 kwietnia powitał nas pełnym słońcem co gwarantowało doskonałą integrację jednak nie koniecznie dobre żerowanie pstrąga, który to był celem wszystkich zgromadzonych na starcie. Rekordowa frekwencja dawała jednak gwarancję udanej imprezy.

Prezes klubu Barwena o godzinie 7:00 otworzył zawody. Zawodnicy otrzymali pakiety startowe od sponsorów i po krótkiej odprawie wyruszyli na łowiska. Jakie to było zaskoczenie jak na żwirowej drodze usłyszeliśmy pisk opon tych, którzy chcieli być pierwsi na upatrzonych miejscówkach.

Już po kilkudziesięciu minutach zaczęły spływać informacje o złowionych pstrągach co rozwiało poranne obawy.
Napięcie rosło wraz z upływającym czasem w szczególności, że mówiło się o pięknym pstrągu złowionym przez kolegę z Barweny.  

Około godziny 14 pojawili się pierwsi zawodnicy ze śniadymi twarzami od piekącego słońca jednak ci pierwsi mieli puste karty startowe. Z biegiem czasu pojawiły się zapisane karty potwierdzone zdjęciami pięknych pstrągów.

Tytuł  „Pstrągowy Mistrz Podlasia 2017”  otrzymał

kolega Karol Borowski który złowił pstrąga o długości 56 cm

II miejsce - Krystian Karwowski – pstrąg 49 cm

III miejsce - Kornel Wiśniewolski – pstrąg 44,2 cm

IV miejsce – Grzegorz Piechowski

V miejsce – Grzegorz Paciejuk

VI miejsce – Adam Kurzyna

VII miejsce – Piotr Tofiluk

VIII miejsce – Konrad Grecki

IX miejsce – Dariusz Bochenko

X miejsce – Artur Bartnikiewicz

XI miejsce – Rafał Kuć

XI miejsce – Karol Daniłowski

 

Tytuł „Lucky Loser” otrzymał

Adam Łapiński łowca najdłuższej ryby innego gatunku.

Po emocjach związanych z podsumowaniem wyników w dobrym humorze, niepowtarzalnej podlaskiej atmosferze i gościnności zawodnicy skosztowali podlaskiego bigosu i innych darów natury.
W międzyczasie można było zapoznać się z ofertą i „pomacać” wędziska, długoletniego przyjaciela Barweny - Huberta Midery z Pracowni HUBRODS. Zapoznać się z ofertą kolegów Hot Fishing Team czyli przynętami B8LAB, które to między innymi zawodnicy otrzymali na start zawodów. Prawdziwą gratką dla wielu było spotkanie się z twórcą legendarnych błystek obrotowych „MYTOL” Romanem Mytko. 

 

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowali nasi sponsorzy:

Pracownia HUBRODS

Daiwa

Spinmad

Hot Fishing

Sklep Drapieżnik

Siek

Relax

Lemigo

Artrod – Mytol

Oldstream

Jaxon

Hunter

Sobol

 

Patronat merytoryczny

 uwm_logo

 

 Honorowy Patronat na zawodami objął 

„Burmistrz Supraśla”

suprasl 


Patronat medialny 

Wiadomości Wędkarski

ww_logo_200px 

 

Zapraszamy wszystkich w 2018 roku na „XII Pstrąg Supraśli“Fotorelacja z zawodów: