Pierwszy weekend listopada od lat zarezerwowany jest w kalendarzu klubu Barwena na podsumowanie sezonu. W tym roku na miejsce spotkania wybraliśmy dobrze nam znane jezioro i ośrodek Kalejty.

ADSC_9386

 Umówiliśmy się na start w sobotę około godziny dziewiątej jednak krótka propozycja „a może jedziemy już w piątek” dała skutek w postaci ponad połowy uczestników dzień wcześniej.
Zawodnicy startowali w kategorii „,,Największa ryba gatunku” oraz „Suma długości złowionych ryb”. Podniesiony wymiar okonia do 25cm dał jasny sygnał że warto łowić grubo.
Wypłynęliśmy zgodnie z pierwotnym planem. Pierwsza łódka na wodzie, pierwszy rzut przynętą i jest szczupak. Dumny łowca Adam Łapiński dał nadzieję wszystkim na szybkie i dobre wyniki, jednak jak to zwykle bywa ryby reagowały bardzo chimerycznie.
Rywalizacja wędkarska była podzielona na dwie tury po 7 godzin w sobotę i niedzielę.
Największą rybą spotkania był szczupak 68,6 cm którego złowił Adam Ćwikowski
ADSC_9470

największego okonia  35 cm złowił Artur Kaczurak
ADSC_9474

a największą sumę długości ryb osiągnął Andrzej Gorlewski.

ADSC_9458

 Na podsumowaniu łowcy ryb naj. zostali nagrodzeni  wędziskiem z Pracowni Hubrods Huberta Midery w zestawie z tubą od M2 Pokrowce Wędkarskie Paweł Magdzik oraz  wędziskami  Lureleader od Polskiego dystrybutora tej marki. Następnie odbyło się losowanie nagród od sponsorów spotkania: Spinmad, Dorado, Siek, LPRods Jaxon, M2 Pokrowce Wędkarskie.
  

plakat kalejty nowy_1

Choć było to podsumowanie sezonu 2018 nikt z klubowiczów nie odkłada wędzisk. Przed nami  jeszcze późnojesienne tropienie wygłodniałych drapieżników.

Ogromne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania za doskonałą atmosferę. Wszystkim partnerom, sponsorom którzy nam zaufali i wsparli nasz klub, bez was nigdy nie osiągnęli byśmy tego co mamy.

Przed nami kolejne wyzwanie już 8 kwietnia 2018 „Pstrąg Supraśli“ i jego XII odsłona. Nie może tam was zabraknąć.