Maj to miesiąc kiedy rozpoczynamy rywalizację sportową o tytuły Mistrzowskie.
12 maja rozegraliśmy III Grand Prix Okręgu Białystok 2019 Indywidualne w Wasilkowie na rzece Supraśl i zalewie.
Poranek przywitał nas piękną pogodą i zapowiadał bardzo słoneczny dzień co nie wróżyło dobrze biorąc pod uwagę nie spotykany jak na tę porę roku stan wód, tak bardzo niski stan wód. 

32

O godzinie 7:00 ponad 50 zawodników ruszyło na łowy, niestety informacji i złowionych rybach nie było. Mieliśmy 4 godziny w pierwszej turze aby zapunktować ale nie było to łatwe. Woda znana jest z dużej ilości kleni ale nikomu nie udaje się skusić tego gatunku do brań. Po trzech godzinach tury kiedy to docierały informacje o złowionych pojedynczych okoniach Rafał łowi bolenia 64 cm i Mariusz szczupaka 62 cm, mieliśmy nadzieję że coś się ruszy. Niestety nie.
Wyniki pierwszej tury pokazały że dzisiaj nie będzie łatwo, kilka pojedynczych okoni w sektorze a większość zawodników bez ryby na kiju.
Przerwa to czas na wymianę informacji przy posiłku, tym razem przy solidnej porcji bigosu. 

52

Po chwili odpoczynku ruszamy na drugą turę, wiedzieliśmy że szanse na wygraną mają tylko ci którzy mieli rybę w pierwszej turze i dołowią coś w drugiej.
Temu wyzwaniu podołało czterech zawodników.  Ponownie złowiono kilka okoni ale Darek Kulesza pokazał że z tym łowiskiem nie jest tak źle łowiąc szczupaka 71,5 cm który to dał mu pierwsze miejsce a szczupak to największa ryba zawodów.
Miejsce drugie zajął Mariusz Waszkiewicz 
a trzecie Tomasz Luba

73

Łowisko Wasilków od wielu lat było przez nas pomijane i zapewne kolejne kilka lat tam nie zawitamy.

Kolejne spotkanie tym razem w Teamach nad jeziorem roś już 1 czerwca. 

 

zdjęcia: Izabela Popławska