Wakacje się skończyły co oznacza że rozpoczynamy zmagania spinningowe na szczeblu Grand Prix Okręgu Białystok które to od wielu lat organizuje nasz klub Barwena.
Lokalizacja, rzeka Narew a miejsce startu to miejscowość Tykocin. 
Karty startowe po trochę humorystycznym losowaniu odebrało 56 zawodników którzy to o godzinie 7:00 wystartowali na swoje sektory. 
Rzeka w tej okolicy jest raczej równa nie przypominająca dzikiej górnej Narwi za to okolica to malownicze widoki miasta Tykocin, nieopodal stojący odrestaurowany zamek no i masa turystów którzy z zaciekawieniem obserwowali nasze zmagania.
Pierwsza tura pokazała już zresztą tradycyjne na tym odcinku rzeki że łatwo o wpisy w karcie nie będzie. Zgłoszone ryby to głównie okonie i szczupaki.
Przerwa zgodnie z sugestią zawodników została delikatnie przedłużona bo już na termometrach mieliśmy +30 w cieniu.
W drugiej turze rzeka jak by zamarła, brak widocznych oznak żerowania, cisza i spokój tylko słońce nie dawało o sobie zapomnieć.
Finalnie zawody wygrał Adam Łapiński /3 pkt. sektorowe/
II miejsce – Wojciech Palczewski /4 pkt. sektorowe/ 
III miejsce – Andrzej Wasiluk /4 pkt sektorowe/

o miejscu drugim zadecydowała większa ryba Pawła – szczupak który najdłuższą rybą zawodów.
Niedosyt pozostawiła nam herbowa ryba tej edycji zawodów czyli jaź, została złowiona tylko jedna sztuka ryby tego jak że licznego kiedyś gatunku na tym odcinku rzeki.

Już za kilka dni rozpoczynamy cykl GP 2020 drużynowy nad jeziorem Dadaj.
Kolejna edycja zawodów brzegowych 6 października również nad Narwią ale na odcinku na którym nigdy nie rozgrywaliśmy zawodów. Miejsce startu przy moście drogowym przy miejscowości Ploski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

fotorelacja – Izabela Popławska z X-Fish
027

 

001___Kopia